Piotr P. Drozdowicz

Poznański artysta malarz. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu u konceptualisty Jarosława Kozłowskiego. W 1998 uzyskał dyplom w zakresie malarstwa ściennego. W latach 1998-1999 studia w l`Ecole des Beaux-Arts w Rennes we Francji. W 2014 obronił doktorat w dziedzinie sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 2009 uczy rysunku i malarstwa na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej.

Zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą oraz malarstwem ściennym specjalizując się w technikach al fresco, Keim A. Projektuje i realizuje freski (site-specific) w przestrzeniach architektonicznych. Realizował rekonstrukcje malarstwa historycznego i autorskie freski w Poznaniu i we Francji. Uznaje istnienie transcendentnego Piękna, oraz wierzy w ciągłość wielkich tradycji malarskich. Tworzy harmonijne kompozycje malarskie, których tematem jest człowiek w kontekście przestrzeni.

Autor książki Między muzeum i prezbiterium (nagroda główna im. Łukaszewicza Poznaniana 2017). Swoje doświadczenia plastyczne łączy z wykonywaniem muzyki chóralnej. Od 2016 jako członek Chóru Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” koncertuje z zespołem w Polsce i Europie.

www.pdrozdowicz.pl | p@pdrozdowicz.pl